środa, 19 marca 2014

Innowacyjność w telematyce - sposób na kryzys


Rynek TSL w Polsce zmienia się dynamicznie, dlatego nowoczesne systemy telematyczne będą musiały sprostać wciąż rosnącym oczekiwaniom właścicieli flot i zarządzających nimi fleet managerów.

Wielu przewoźników i spedytorów doszło już do wniosku, że prostsze i tańsze rozwiązania, oparte w dużej mierze o sam monitoring pojazdów nie są w stanie zaspokoić ich potrzeb. Sukces odniosą te firmy, które stawiają na rozwiązania innowacyjne.
Branża usług telematycznych jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi sektora B2B w Polsce. Wykorzystywane są coraz lepsze, najnowszej generacji rozwiązania, pozwalające w prosty sposób monitorować i zarządzać taborem pojazdów firmowych. Kontrola nad flotą daje duże oszczędności – pozwala zapobiegać nadużyciom kierowców, a dzięki nadzorowi nad stylem jazdy zmniejsza się znacząco zużycie paliwa oraz koszty eksploatacji pojazdów. Lokalizacja GPS umożliwia sprawdzenie, gdzie w danej chwili znajduje się pojazd, co wpływa na bezpieczeństwo kierowców i ładunku.

– AutoGuard stawia przed sobą ambitne cele. Dzięki temu, że konsekwentnie je realizujemy, od lat utrzymujemy się w czołówce dostawców usług telematycznych – mówi Robert Rozesłaniec, prezes Zarządu AutoGuard S.A. – Rzeczą absolutnie priorytetową są nakłady na inwestycje związane z rozwojem naszych produktów i usług.

W roku 2010 firma AutoGuard S.A. znalazła się wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Sieć Naukowa MSN oraz Instytut Nauk Ekonomicznych PAN przyznali spółce AutoGuard Certyfikat Innowacyjności. W roku 2012 firma AutoGuard S.A. znalazła się także wśród laureatów konkursu „Produkt innowacyjny dla logistyki 2012”. W kategorii Produkt Mobilny nagrodę otrzymał Komputer Pokładowy NAVTO OnLine.

Ten ostatni, to nowoczesne i funkcjonalne urządzenie zaprojektowane z myślą o firmach, dla których szybka i stała łączność pomiędzy dyspozytorem floty a kierowcami pojazdów jest podstawą sprawnego działania i planowania codziennej pracy. Za pośrednictwem NAVTO OnLine kierowca może komunikować się z administratorem floty i innymi kierowcami oraz korzystać z wielu praktycznych informacji. Zlecenia i kontrola tras, nowoczesna nawigacja oraz możliwość identyfikacji kierowcy to część zalet urządzenia. NAVTO OnLine zapewnia ponadto pełną współpracę z cyfrowym tachografem w zakresie bezprzewodowej transmisji danych.NAVTO OnLine współpracuje z systemem zarządzania flotą pojazdów AutoControl 2.0 oferowanym przez AutoGuard. System znakomicie sprawdza się też jako zabezpieczenie antykradzieżowe – zwiększa bezpieczeństwo kierowców i przewożonych ładunków.


Innowacyjność powinna być wpisana w działalność każdej firmy. Ograniczenie wydatków na rozwój może pozbawić przedsiębiorstwo konkurencyjności, a tym samym pogorszy to jej pozycję rynkową i ekonomiczną.