poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Monitoring GPS a zmiany w odliczaniu VAT na samochodyOd 1 kwietnia została wprowadzona nowelizacja ustawy o VAT, dotycząca możliwości odliczania podatku za wykorzystywanie samochodów w celach służbowych. Ustawa nakłada na firmy odliczające pełny VAT od samochodów służbowych konieczność prowadzenia ewidencji przebiegów pojazdów z podziałem na jazdy służbowe i prywatne. Jeżeli taka ewidencja prowadzona będzie nierzetelnie, bądź jej nie będzie, przedsiębiorcom grożą poważna konsekwencje.

Aby podołać wymogom nowelizacji można do tego celu wykorzystać monitoring GPS pojazdów. Z pomocą przychodzi stworzona przez Spółkę AutoGuard aplikacja AutoControl, która od wielu lat z powodzeniem wdrożona jest w ponad 25 tyś pojazdach.

- Stosowanie systemu zarządzania pojazdami AutoControl w firmach bez względu na branżę i ilość samochodów generuje oszczędności i znacząco podnosi efektywność wykorzystania środków transportu. A jeśli do tego jeszcze dojdzie możliwość sprostania wymogom ustawy – to śmiało możemy stwierdzić, iż nasz system jest w tej chwili jednym z najlepszych narzędzi umożliwiających profesjonalne zarządzanie flotą. Staramy się aby AutoControl był na bieżąco aktualizowany i dostosowany do zmian w prawie – mówi Robert Kuczyński Dyrektor Biura Handlowego AutoGuard S.A.

Słowa Dyrektora Biura Handlowego AutoGuard potwierdza Michał Legowicz, szef floty w firmie produkcyjno-handlowej, która działa w branży poligraficznej: - Ustawa wprowadziła konieczność ewidencjonowania przebiegów pojazdów, a tutaj doskonale sprawdził się system AutoControl, który dostarcza nam przejrzyste raporty z wyszczególnieniem jazd prywatnych i służbowych. Dzięki systemowi AutoControl wiemy także jak eksploatowane są samochody, o której dany pracownik zaczyna pracę, ile czasu spędza u klienta  i czy jeździ ekonomicznie. Oszczędności, które generuje monitoring GPS wykorzystujemy inwestując między innymi w nowy tabor i umiejętności naszych pracowników, którzy mogą skorzystać z szeregu szkoleń doskonalących technikę i bezpieczeństwo jazdy.